Поговоримо про антисептики #начистоту? Сучасні мами постійно турбуються про чистоту навколо дитини. Але чи завжди це корисно і як допоможуть у цьому антисептики? Ми вирішили розвіяти міфи про антисептики у педіатра Анни Шевелової. Чи може, підтвердимо їх?

Міф 1. Потрібно дуже часто мити руки.

«Дуже часто» - відносне поняття. Руки потрібно мити перед їжею, після відвідування туалету та вдома після повернення з прогулянки.

Міф 2. Можна повністю замінити антисептиками миття рук.

Можна, але не бажано. Цілковита заміна вбиватиме не тільки патогенну флору, але й нормальну флору шкіри. Тому краще мити руки, а з собою про всяк випадок мати антисептик. У Манорм є такі компактні, 10 мл, які зручно брати з собою.

Міф 3. Антисептиками повинні користуватися тільки лікарі та працівники медичних закладів. Пересічним користувачам робити цього не варто.

Звичайним громадянам можна користуватися антисептиком для обробки рук перед їжею на вулиці чи, скажімо, на пікніку в лісі. Безспиртові антисептики можна наносити на поверхню рани, щоб обробити збиті коліна чи подряпини у дитини під час ігор на свіжому повітрі.

Міф 4. Постійна чистота навколо дитини забезпечує відсутність хвороб.

Така дитина менше хворітиме інфекційними захворюваннями, проте значно підвищується ризик розвитку алергічних та аутоімунних захворювань.

Міф 5. Одна з основних причин діареї – брудні руки.

Так, гострі кишкові інфекції передаються через брудні руки та немиті продукти. Тому в народі їх так і називають: «хвороби брудних рук».

Дякуємо Ганні Євгеніївні, педіатру Медичної мережі Doctor Sam , за поради! Будьте здорові!

Якщо бажаєте дізнатися щось #начистоту у провідних стоматологів, педіатрів та косметологів, пишіть свої запитання на нашій сторінці у фейсбуці.